ניתוח השערות מחקר ניהול בין-לאומי – השפעת גורמי מתח תחרותיים על התאקלמות המוצב בעבודה

סמינריון בניהול בין-אומי של האוניברסיטה הפתוחה מכיל פרקים רבים. הכתיבה היא בהתאם לכללי הכתיבה במדעי החברה (APA) וצריכה להפנות למראי מקום של מאמרים בעברית ובאנגלית. אצלנו תוכלו למצוא תמיכה מלאה בעבודות בניהול בינ”ל על ידי צוות כותבים מצטיין במדעי החברה.

פה יש דוגמא יפה לחלק ניתוח השערות מחקר בנושא השפעת גורמי מתח תחרותיים על התאקלמות המוצב בעבודה מתוך עבודה מלאה בנושא השפעת הכשרה מוקדמת, משפחה ומתח על סיכויי הצלחה של מוצבים בחו”ל

עבודה זו מפורסמת באתר לאחר שקיבלנו הסכמה של בעלי זכויות היוצרים בעבודה לעשות בה שימוש. העבודה לצורך התרשמות ולמידה בלבד. אין להסיק מהאמור כי עבודה זה נכתבה על ידי צוות האתר ובהחלט ייתכן שלא כך הדבר.

השערה 3 – השפעת מתח על המוצב

השפעת גורמי מתח תחרותיים על התאקלמות המוצב בעבודה

Firth, Chen, Kirkman and Kim (2013) התמקדו בהתאקלמות המוצב בעבודה, בניגוד לצורות אחרות של התאקלמות כגון התאקלמות חברתית והתאקלמות תרבותית.

השערת המחקר – גורמי מתח תחרותיים (כגון: עומס עבודה, משימות ברמה גבוהה ואבני דרך לקידום) משפיעים באופן חיובי על הסתגלות המוצב לעבודה. מוצבים שיחוו רמות גבוהות יותר של מתח מסוג זה ישתלבו באופן טוב יותר בעבודה.

אוכלוסיית המחקר – 118 מוצבים שעובדים אצל חברות רב-לאומיות גדולות בתחום האנרגיה.

שיטת המחקר – בטרם איסוף הנתונים הם פנו ל-15 מנהלי כוח אדם בפירמות הנ”ל וראיינו אותם בנושא של כמה זמן לוקח למוצב להתסגל אחרי התחלת משימה בינ”ל חדשה. רוב המנהלים (13 מתוך 15) ענו שההסתגלות מתרחשת תוך 2-6 חודשים ראשונים. במהלך 18 חודשים הפירמות סיפקו באופן שוטף שמות של מוצבים שהחלו תפקידים חדשים בחו”ל ואז נוצר קשר עם המוצבים באמצעות דואר אלקטרוני. המוצבים התבקשו להשיב בסודיות ובהתנדבות לארבעה סקרים שנשלחו אליהם. מידי חודש נשלח אל המוצבים סקר אחר על מנת לאמוד שינויים ולשמור על אמינות.

מאפייני האוכלוסיה – המוצבים מוקמו בארה”ב, קנדה, בריטניה ואוסטרליה. הגיל הממוצע של המוצבים היה 42 שנים בטווח של 23 שנים עד 62 שנים. 81% היו אירופאים ו-96% היו זכרים. הוותק המקצועי הממוצע היה 11.9 שנים. כל המשימות של המוצבים כללו תחומי אחריות חדשים.

צורת מדידה – נעשה שימוש בסקאלה של בין 1 ל-5 כאשר 1 מסמל לא מסכים בכלל ואילו 5 מסמל מסכים מאוד.

ממצאים – גורמי מתח תחרותיים השפיעו באופן מובהק על היחסים עם השתלבות בעבודה לאורך זמן. מוצבים עם רמות גבוהות יותר של גורמי מתח תחרותיים הסתגלו לעבודה טוב יותר לאורך זמן, לעומת אלו עם פחות גורמי מתח תחרותיים שהתאקלמו לאט יותר ולכן ניתן לומר כי השערת המחקר התברר כנכונה.

בנוסף הם מצאו כי ההסתגלות של המוצב לעבודתו מתואמת באופן שלילי להסתגלות ההתחלתית של המוצב לעבודה, כך שככל שההסתגלות ההתחלתית של המוצב לעבודה גבוהה יותר כך הוא יסתגל פחות ופחות לאורך זמן ולהיפך. תופעה זו מביאה לסוג של איזון בין מוצבים שונים בהתאם לרמות ההסתגלות ההתחלתיות שלהם. מוצבים שההסתגלות ההתחלתית שלהם לעבודה נמוכה ידביקו את הפער לאורך זמן.

המשמעות של המחקר במישור הפרקטי הוא שהחברה צריכה לדאוג למוצב לסביבת עבודה עם יותר גורמי מתח תחרותיים על מנת שישתלב טוב יותר בעבודה. גורמי המתח ההתחרותיים הם לרוב תחת שליטתה של החברה.

צריכים עבודה אקדמית?

קבלו עבודה 100% מקורית, שנכתבה ע”י כותב מצטיין. החזר כספי מובטח

* בהשארת כתובת מייל הנך מאשר קבלת הודעות ודיוורים שונים מהאתר לרבות מבצעים, טיפים והצעות שיווקיות