סמינריון בניהול בין-אומי של האוניברסיטה הפתוחה מכיל פרקים רבים. הכתיבה היא בהתאם לכללי הכתיבה במדעי החברה (APA) וצריכה להפנות למראי מקום של מאמרים בעברית ובאנגלית. אצלנו תוכלו למצוא תמיכה מלאה בעבודות בניהול בינ"ל על ידי צוות כותבים מצטיין במדעי החברה.

פה יש דוגמא יפה לחלק ניתוח השערות מחקר בנושא השפעת סביבת העבודה על מתח בעבודה מתוך עבודה מלאה בנושא השפעת הכשרה מוקדמת, משפחה ומתח על סיכויי הצלחה של מוצבים בחו"ל

עבודה זו מפורסמת באתר לאחר שקיבלנו הסכמה של בעלי זכויות היוצרים בעבודה לעשות בה שימוש. העבודה לצורך התרשמות ולמידה בלבד. אין להסיק מהאמור כי עבודה זה נכתבה על ידי צוות האתר ובהחלט ייתכן שלא כך הדבר.

השערה 3 – השפעת מתח על המוצב

השפעת סביבת העבודה על מתח בעבודה

Abidin, Mansor and Abu (2013) העריכו את הגורמים למתח בעבודה בקרב מנהלים מוצבים בקרב חברות ממשלתיות במלזיה. המחקר נעשה על חברות בורסאיות בבעלות ממשלת מלזיה.

השערות המחקר:       

1. קיים יחס מובהק בין עומס בעבודה לבין מתח בעבודה

2. קיים יחס מובהק בין תפקיד הקונפליקט לבין מתח בעבודה

3. קיים יחס מובהק בין יחסים-בין-אישיים בעבודה לבין מתח בעבודה.

שיטת המחקר – מחקר כמותי באמצעות שאלונים.

אוכלוסית המחקר – המחקר נערך בקרב 90 מוצבים בחברות ציבורים בבעלות הממשל במלזיה.

השפעת סביבת העבודה על מתח בעבודה

איסוף נתונים – השאלונים נשלחו למוצבים באמצעות דואר אלקטרוני, דואר פנימי ומסירה אישית. כל השאלונים שנמסרו הוחזרו תקינים ומלאים. החלק הראשון של השאלון כלל שאלות פרופיל ומידע כללית כמו גיל,מין, לאום, תקופת השהות ושכר. לאחר מכן נשאל המשיב איזה גורמים השפיעו ביותר על המתח בעבודה. החלק השני של השאלון כלל מדידה מדוייקת של השאלות באמצעות סקאלה של 1 עד 5 כאשר 5 זה מסכים מאוד ואילו 1 זה כלל לא מסכים.

ניתוח הנתונים – 84% מהמשיבים היו גברים, רק כ-12.2% היו מתחת לגיל 35, כ-40% אסייתיים ואילו 31% מאמריקה. יותר מחצי מהמשיבים נמצאים במלזיה מעל 3 שנים. המשיבים קבעו כי הגורם המשפיע ביותר על מתח בעבודה הוא עומס בעבודה (86.7%) ולאחר מכן יחסים-בין-אישיים (8.9%) ורק לאחר מכן תפקיד הקונפליקט (4.4%). מבחני פירסון לבדיקת המתאם הראו כי כל המשתנים:עומס בעבודה, תפקיד הקונפליקט ויחסים-בין-אישיים תורמים באופן מובהק וחיובי לאמידת המתח בעבודה. בניתוח רגרסיה נמצא כי עומס-עבודה ויחסים-בין-אישיים משפיעים באופן מובהק על המתח בעבודה, לעומת תפקיד הקונפליקט שנמצא כלא מובהק.

תוצאות – נמצא כי כל השערות המחקר כנכונות. עומס בעבודה, יחסים-בין-אישיים ותפקיד הקונפליקט משפיעים באופן מובהק על מתח בעבודה ופוגעים בהסתגלות העובד לעבודה. עם זאת, התוצאות בכל הנוגע תפקיד הקונפליקט הן דו משמעיות שכן המשתנה יצא מובהק במבחני מתאם פירסון אך לא קיבל מובהקות מספקת במבחני הרגרסיה.

מבחינת יישום של מסקנות המחקר ניתן לחשוב על דרכים להפחית את עומס העבודה מהמוצבים לפחות בתקופה הראשונה בה הם טרם התאקלמו והסתגלו לסביבה החדשה וזאת על מנת למנוע מתח לא הכרחי שיפגע בהסתגלות של המוצבים.

להצעת מחיר עוד היום

  למה לבחור בנו?

  שירות אישי

  אנחנו מתחייבים להמשיך ולשמור על קשר גם לאחר מסירת העבודה.

  שירות אישי

  כל בעיה שתתגלה, כל פגם שימצא – אנחנו כאן בשביל לפתור ולעזור, כי ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

  מקצועיות

  התחייבות לכותבים מקצועיים, איכותיים ואמינים בעלי תארים אקדמיים.

  מקצועיות

  אנו מקפידים על איכות הכותבים שלנו באמצעות תהליך גיוס קפדני.

  איכות ומקוריות

  התחייבות מלאה למקוריות ולעבודה איכותית בהתאם לדרישות הסטודנט.

  איכות ומקוריות

  כל עבודה שנמסרת ללקוח עוברת בקרה אקדמית ובדיקת מקוריות לפני שנמסרת ללקוח.

  מה הלקוחות שלנו חושבים עלינו?

  תודה רבה לגל על העבודה באקונומטריקה. עד הרגע האחרון לא האמנתי שזה עד כדי כך פשוט. שמחתי לראות שטעיתי. תודה גדולה גם למיכל על הסבלנות הרבה והמקצועיות. ישר כח!
  מאור, האוניברסיטה הפתוחה
  רציתי לעדכן שקיבלתי 89 בסמינריון במימון. תמסרו תודה גדולה לאורטל על ההשקעה והזמן. נתראה בסמינריון הבא.
  מיכל, המרכז הבינתחומי הרצליה
  למיכל, רציתי להודות לך ולדורון על הסמינריון המושקע והיחס האישי. אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיכם. קיבלתי 92 בסמינריון במוסר ועסקים עם המנחה הכי קשה פתוחה!
  אלכס, הקריה האקדמית אונו

  שתפו ברשתות החברתיות