סמינריון איכותני מכיל פרקים רבים. הכתיבה היא בהתאם לכללי הציטוט האחיד וצריכה להפנות למראי מקום של מאמרים בעברית ובאנגלית. אצלנו תוכלו למצוא תמיכה מלאה בעבודות משפטיות על ידי מחלקה משפטית מצטיינת.

פה יש דוגמא יפה לחלק מבוא והמשך לסמינריון איכותני בנושא: בנושא עונש מוות בישראל בראי התקשורת המקוונת הישראלית

עבודה זו מפורסמת באתר לאחר שקיבלנו הסכמה של בעלי זכויות היוצרים בעבודה לעשות בה שימוש. העבודה לצורך התרשמות ולמידה בלבד. אין להסיק מהאמור כי עבודה זה נכתבה על ידי צוות האתר ובהחלט ייתכן שלא כך הדבר.

מבוא

עונש המוות נחשב לעונש המחמיר ביותר שמדינה יכול להטיל על פושע, ומדינות רבות בעולם, כולל מדינות דמוקרטיות, המשיכו להצדיק את השימוש בעונש המוות ממניעים שונים כמו ענישה חמורה, הרתעה וצדק. אולם החל מהמאה ה- 18 ניתן היה לזהות מגמה עולמית בביטול הדרגתי של עונש המוות כנגד מעשים פליליים חמורים כמו רצח, אך עונש המוות נותר במקרים רבים תקף כלפי פשעים חמורים אחרים כמו פשעים לאומניים ופשעים נגד האנושות. בראשית המאה ה-20 מדינות רבות באירופה כמו הולנד, שוודיה, איטליה, דנמרק ועוד ביטלו את עונש המוות ובמרוצת השנים יבשת אירופה לצד מדינות אחרות ביטלו לחלוטין את עונש המוות בשטחן (Hood, 2001, pp. 332-333).

כיום למעלה משני שליש ממדינות העולם אוסרות על הטלת עונש מוות, ומרבית המדינות שכן מקיימות עונש מוות בשטחן מזוהות כמדינות שאינן דמוקרטיות למעט ארה"ב ויפן שכן ממשיכות לקיים את עונש המוות גם כלפי פשעים פליליים. עם זאת, למרות כי מרבית המדינות בעולם ביטלו את עונש המוות בשטחן, הדיון החברתי סביב נחיצות עונש המוות ממשיך להתקיים גם בתוך מדינות שהפסיקו את עונש המוות ולעיתים ניתן לזהות תמיכה ציבורית יחסית גדולה בהמשך קיומו של עונש המוות. לרוב התמיכה בעונש המוות מתקיימת בחברות ומדינות שמרניות, אך כן ניתן לזהות עמדות ציבוריות התומכות בעונש המוות גם במדינות ליברליות כדוגמת בריטניה (50% תמיכה), צרפת (41%) והולנד (35%) (Unnever, 2010, pp. 474-475).

במדינת ישראל לא מתקיים עונש מוות בעבור פשעים פלילים, אך כן מתקיים עונש מוות בעוון שלושה פשעים: מעורבות ברצח עם, בגידה במדינה בזמן מלחמה, ובמסגרת חוק שיפוט צבאי, תשט"ו 1955 כדוגמת מעורבות טרור. בפועל היכולת לממש את עונש המוות בישראל הינה נמוכה מפאת הפרוצדורה המורכבת בתהליך זה המחייבת את הפרקליטות לבקש את עונש המוות, פסק דין פה אחד בראשות שני שופטים לפחות המקבלים את עונש המוות, ודחיית ערעור עונש המוות על ידי בית הדין הצבאי לערעורים או בג"ץ (ערעור על עונש מוות בישראל הינו חובה לפי סעיף 423 לחוק שיפוט צבאי, תשט"ו 1955) (סנג'ו, 2002, עמ' 183-185).

בשנת 2016, עם מינויו של חבר הכנסת אביגדור ליברמן כשר ביטחון, זה האחד החל לקדם במרץ  הדרישה להחלת עונש מוות בישראל כלפי מעשי טרור. מכיוון שעונש המוות על ביצוע מעשי טרור כבר קיים בישראל, הצעת החוק שקידם ליברמן ביקשה להקל ביכולת ליישם את העונש כדוגמת רוב רגיל של שופטים ולא החלטת פה אחד. הצעת חוק זו עברה בקריאה טרומית ראשונה בשנת 2018 והיא עודנה ממתינה להמשך ההצבעות עליה (הכנסת ה-20, 2018). הרצון של אביגדור ליברמן לקדם חקיקה מקלה יותר ביישום עונש מוות למחבלים, עוררה דיון חברתי ערני בישראל. דיון זה כלל עמדות שונות כמו סוגיות בזכויות אדם, חשיבות עונש המוות ככלי הרתעה, חשיבות עונש המוות בכדי למנוע מעשים של אצבע קלה על ההדק מצד אזרחים וחיילים הניצבים מול מחבלים, והן את חוסר היעילות ואי-ההרתעה של עונש מוות מול מחבלים משיחיים (המכון הישראלי לדמוקרטיה, 2016).


להצעת מחיר עוד היום

  למה לבחור בנו?

  שירות אישי

  אנחנו מתחייבים להמשיך ולשמור על קשר גם לאחר מסירת העבודה.

  שירות אישי

  כל בעיה שתתגלה, כל פגם שימצא – אנחנו כאן בשביל לפתור ולעזור, כי ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

  מקצועיות

  התחייבות לכותבים מקצועיים, איכותיים ואמינים בעלי תארים אקדמיים.

  מקצועיות

  אנו מקפידים על איכות הכותבים שלנו באמצעות תהליך גיוס קפדני.

  איכות ומקוריות

  התחייבות מלאה למקוריות ולעבודה איכותית בהתאם לדרישות הסטודנט.

  איכות ומקוריות

  כל עבודה שנמסרת ללקוח עוברת בקרה אקדמית ובדיקת מקוריות לפני שנמסרת ללקוח.

  מה הלקוחות שלנו חושבים עלינו?

  תודה רבה לגל על העבודה באקונומטריקה. עד הרגע האחרון לא האמנתי שזה עד כדי כך פשוט. שמחתי לראות שטעיתי. תודה גדולה גם למיכל על הסבלנות הרבה והמקצועיות. ישר כח!
  מאור, האוניברסיטה הפתוחה
  רציתי לעדכן שקיבלתי 89 בסמינריון במימון. תמסרו תודה גדולה לאורטל על ההשקעה והזמן. נתראה בסמינריון הבא.
  מיכל, המרכז הבינתחומי הרצליה
  למיכל, רציתי להודות לך ולדורון על הסמינריון המושקע והיחס האישי. אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיכם. קיבלתי 92 בסמינריון במוסר ועסקים עם המנחה הכי קשה פתוחה!
  אלכס, הקריה האקדמית אונו

  שתפו ברשתות החברתיות