ניהול ההון האנושי וניהול השונות – הקריה האקדמית אונו – סמינריון בחינוך

קורס נפוץ נוסף בו אנו מסייעים לסטודנטים הוא קורס ניהול ההון האנושי וניהול השונות אשר נלמד ב הקריה האקדמית אונו. במסגרת עבודות סמינריוניות אותם אנו מבצעים, נתקלנו גם בקורס זה. במסגרת הקורס יש לבצע מקצועית אשר דורשת מיומנות ובקיאות רבה ניהול ההון האנושי וניהול השונות - הקריה האקדמית אונו - סמינריון בחינוךבחומר הנלמד.

  1. ניתוח ה- SWOT: איך אני ביחס לעיסוק המבוקש וסביבתו, להעזר ב-

http://www.mindtools.com/pages/article/newTMC_05_1.htm

 

סמינריון – סוגיות הגותיות וחינוכיות בספר איוב – ד”ר שמעון אזולאי

  1. לכתוב על סיטואציה בה התרחש/ הופיע בחייך סבל שנראה כבלתי מוצדק. מה הייתה תגובתך לסבל הזה? מה הייתה עשויה להיות תשובתו של כל אחד מן החברים של איוב לסבל הזה, ומה הייתה עשויה להיות תשובתה של אשתו? מה היית משיבה להם על תשובתם?
  2. לקרא את המאמר המצורף של ישעיהו לייבוביץ. מהי פרשנותו של לייבוביץ לתהליך שעובר איוב ולתשובת האל לאיוב? השווי את תשובתך לדברים, פרק י”א, פסוקים 13-17 (האם פרשנותו של איוב מסתדרת עם החוויה הבסיסית של תפילה? אם את מתפללת, אשמח לעדות אישית). השווי אותו לטקסט המצורף של המלבי”ם. כתבי את דעתך על פרשנותו של לייבוביץ.

 

סקירה תיאורטית – משפט מנהלי – המכללה האקדמית ספיר

נטע, חברתו של דין ועורכת דין במקצועה, מיהרה לפנות למחלקה (במקום דין שעדין היה בחו”ל) כדי לברר את פשר ההודעה על ביטול הקבלה להתמחות. רונה הבהירה לנטע כי “דין יכול להגיע עוד חמישה ימים, ביום שלישי הבא, לפגישה איתי בעניין ההודעה שקיבל .לפגישה מסוג זה עליו להגיע, כמקובל, לבד.” נטע השיבה: “לקראת הפגישה אני מבקשת לצלם את החומר שהביא לקבלת ההחלטה בעניינו של דין”. רונה התירה לנטע לקבל צילום של פנייה אחת בלבד (שהייתה פניה אנונימית למחלקה), ואילו את הפנייה השנייה (שלא היתה אנונימית) לא אפשרו לנטע לצלם.

 

הגבלים עיסקיים – אוניברסיטת תל אביב

לוויז’ן 40% משוק ספקיות האינטרנט, עם יכולת לספק ל50% מהשוק. קיימת עוד ספקית אינטרנט, גלושי, עם 60% הנותרים מהשוק, ויכולת לספק לכל השוק. בתכנית העסקית של מודי אחזקות כלולה השקעה או שליטה בשחקנים חדשים בתחום הטלביזיה. וויז’ן השקיעה ב25% ממניות כובלי.

בתחום אספקת שירותי הטלפון הנייד יש עוד שתי חברות מלבד זו של מודי אחזקות, ובדרך כלל משקי בית מקבלים מכשיר מחברה סלולרית בחינם אבל צריכים לשלם עליו אם הם עוזבים את החברה לפני תום שנתיים מהיום שקיבלו את המכשיר. לכל החברות בשוק הנייד נתח שוק זהה.

לסיכום, כתיבת עבודות בתשלום ב ניהול ההון האנושי וניהול השונות הן עבודות יישומית הדורשת עמידה בדרישות קפדניות של המרצה, בנוסף ליכולת ניתוח ספרות וידע אקדמי מתאים. Write2Me מביאה עמה את ארגז הכלים האקדמי המתאים להתמודדות עם עבודות אלו. הציונים טובים, הסטודנטים מרוצים, אז למה אתם מחכים?

צריכים עבודה אקדמית?

קבלו עבודה 100% מקורית, שנכתבה ע”י כותב מצטיין. החזר כספי מובטח

* בהשארת כתובת מייל הנך מאשר קבלת הודעות ודיוורים שונים מהאתר לרבות מבצעים, טיפים והצעות שיווקיות