סמינריון בנושא רשתות חברתיות

לרבים וטובים, כתיבה של עבודת סמינריון עשוי להישמע כדבר מורכב ומסובך, אולם לא כך הוא הדבר, כיוון שמי שמצויד בכלים המתאימים לגיבוש רעיון לכתיב ולכתיבת עבודת סמינריון, יגלה בסופו של דבר כי מדובר במשימה מרתקת ואפילו די מעניינת. המשיכו לקרוא כדי להבין יותר מה עומד מאחורי כתיבה של עבודה סמינריונית טובה, גם כאשר מדובר בעבודת סמינריון רשתות חברתיות.

אז מה עושים בכלל?

מה שחשוב לדעת כאשר מדברים על כתיבת סמינריון היא בחירה של הנושא. זכרו כי אנו עתידים לעסוק בצורה נרחבת בעבודה ולהשקיע זמן ומשאבים בלתי נלאים בהשלמתה, ועל כן החשיבות הרבה שבבחירת נושא מרתק מצד אחד ובעל חשיבות מחקרית מן הצד השני. רבים מחפשים לבחור בנושא “קל”, אולם עבור כל נושא בו תבחרו בסופו של דבר, יהיה עליכם להעמיק במחקר ובכתיבה, ועל כן רצוי מאוד לבחור תחום כלשהו עם משמעות, עדיף כזה הקרוב ללבכם שתהיו מעוניינים להעמיק ולהתעמק בו.

בחירת נושא כללי היא רק שלב ראשון בדרך לכתיבה העבודה המרגשת שלכם; מנושא זה ייגזרו תחום המחקר וגם שאלת המחקר שלכם. באופן זה, למשל, נושא העבודה יוכל להיות “קפה וספורט”, כאשר שאלת המחקר יכולה להיות “האם שתיית קפה לפני אימון ספורטיבי עשויה לשפר את הישגי הספורטאי?” בשלב זה – גיבוש שאלת המחקר – כדאי להתחשב בשיטת המחקר המשפיע על השאלה הנשאלת: האם מדובר במחקר כמותני הבודק קשר בין משתנים, או אולי דווקא מחקר איכותני המתבונן על תופעה ומנסה לספק עבורה תיאור והסבר.

ספרות אקדמית זמינה

אחרי שגיבשנו את שאלת המחקר המהוללת שלנו, אפשר להתחיל לאתר ספרות אקדמית רלוונטית. מחקר אקדמי נסמך על הספרות המחקרית הקיימת ומצטרף אליה; על כן, בכל עבודת סמינר אנו נדרשים לסקור את הספרות במבנה מסוים (שיש שקוראים אותו “משפך”) – מהנושא הרחב ביותר ועד שאלת המחקר המצומצמת שגיבשתם. במסגרת הזאת, נסקור ספרות רלוונטית מקצועית ואקדמית של משתני המחקר, באופן נפרד, מחקרים אקדמיים רלוונטיים לעבודה, וכל חומר תיאורטי אחר שיוכל לקדם אותנו צעדים אחדים אל שאלת המחקר. אין מדובר בסיכום מאמרים בנפרד – מדובר בכתיבה רציפה המשלבת בין מקורות שונים, בוחרת את העיקר על פני הטפל. על כן יש לחלץ מהספרות המחקרית את החומר הרלוונטי לנו ביותר, ללא הרחבה יתרה בנושאים שאינם קשורים ישירות למחקר. כתיבה של עבודת סמינריון צריכה להיות קריאה, תמציתית ומדויקת למדי, כאשר כל מושג שמצוין בעבודה צריך להיות מלווה גם בהסבר. יודגש כי עקב זכויות יוצרים, יש להקפיד לצטט מהמאמרים שקראנו ושעליהם ביססנו את כתיבת העבודה.

את הסקירה הספרותית יש לסיים בשאלת מחקר המובילה לפרק הבא בעבודה הסמינריונית: שיטת המחקר. על המחקר האקדמי להיות שקוף, ועל כן בפרק שיטת המחקר נפרט את החלק המתודולוגי של המחקר, בליווי הסברים רלוונטיים מהספרות.

צריכים עבודה אקדמית?

קבלו עבודה 100% מקורית, שנכתבה ע”י כותב מצטיין. החזר כספי מובטח

* בהשארת כתובת מייל הנך מאשר קבלת הודעות ודיוורים שונים מהאתר לרבות מבצעים, טיפים והצעות שיווקיות