סקירת ספרות ניהול בין-לאומי – לחץ ומתח בתפקידי המוצבות

סמינריון בניהול בין-אומי של האוניברסיטה הפתוחה מכיל פרקים רבים. הכתיבה היא בהתאם לכללי הכתיבה במדעי החברה (APA) וצריכה להפנות למראי מקום של מאמרים בעברית ובאנגלית. אצלנו תוכלו למצוא תמיכה מלאה בעבודות בניהול בינ”ל על ידי צוות כותבים מצטיין במדעי החברה.

פה יש דוגמא יפה לחלק סקירת ספרות והקדמה בנושא לחץ ומתח בתפקידי המוצבות סמינריון ניהול בינ”ל בנושא השפעת הכשרה מוקדמת, משפחה ומתח על סיכויי הצלחה של מוצבים בחו”ל

עבודה זו מפורסמת באתר לאחר שקיבלנו הסכמה של בעלי זכויות היוצרים בעבודה לעשות בה שימוש. העבודה לצורך התרשמות ולמידה בלבד. אין להסיק מהאמור כי עבודה זה נכתבה על ידי צוות האתר ובהחלט ייתכן שלא כך הדבר.

ניהול בינלאומי – סקירת ספרות – לחץ ומתח בתפקידי מוצבות

בעידן הגלובליזציה שבו חברות ממקומות שונים בעולם מנסות לתפוס שווקים חדשים ולהראות נוכחות ברחבי העולם, הערך של המנהל המוצב עולה באופן משמעותי. עם זאת, מתח בעבודה גדל באופן משמעותי בקרב מנהלים מוצבים ויש לכך השפעות שליליות עליהם באופן אישי ועל הביצועים בעבודה שלהם. מתח בעבודה יכול לגרום גם למחלות כגון: התקפי לב, כאבי גב, כרבי צוואר, עייפות, לחץ דם גבוה, בעיות עיניים ומחלות אחרות (Abidin, Mansor & Abu, 2013).

מתח הוא גורם מרכזי ובלתי נמנע בהצבה מחדש של עובדים במדינות זרות. המרכיבים העיקרים של המתח הם: חוסר וודאות לגבי העתיד, חוסר שליטה על המצב, ודו משמעות לגבי הציפיות שלהם. גורמים אלו מטבעם מלווים בד”כ מצבים של הצבה מחדש של מדינות זרות (Wilkinson & Singh, 2010). מנהלים זרים הרבה פעמים מאוד נרגשים מהמינוי החדש שלהם כמוצבים בחול. הם משקיעים זמן רב בעבודה מכיוון שהם נתונים ללחץ רב להסתגל לתרבות החדשה. כמו כן, מכלול תחומי האחריות שלהם הוא הרבה פעמים גדול יותר מאשר הם התנסו בזו. גורמים אלו עשויים להביא ולהגביר את המתח בעבודה (Abidin, Mansor & Abu, 2013).

מתוך 40 אירועי לחץ מחיי היום יום (ראה נספח 1), 12 אירועים קשורים ישירות עם גורמי לחץ שקשורים ישירות במעבר המוצב למדינה המארחת, לדוגמא: שינוי בסוג העבודה, שינוי בעבודת הבן/בת זוג, שינוי בשעות העבודה, שינוי בתי ספר, שינוי בפעילות החברתית ועוד.גורמים אחרים אשר לא קשורים ישירות ברילקושין ועשויים לגרום למתח הם מריבה עם בן/בת הזוג ושינויים בהרגלי השינה והאכילה. אי לכך, לא מן הנמנע שתהליך של רילוקישן לחו”ל עם המשפחה יכול להיות מאוד מלחיץ בשל גורמי הלחץ המתואמים עימו (Wilkinson & Singh, 2010). בנוסף לכך, האחריות שיש על מוצבים בתפקידים ניהוליים במדינות מתפתחות היא לרוב גבוהה יותר (Abidin, Mansor & Abu, 2013).

 ניהול בינלאומי - סקירת ספרות -  לחץ ומתח בתפקידי מוצבות
המאמר שובר לכם את השיניים? תנו למומחה להתעסק עם העבודה השחורה

קיימים תפקידים שונים לבני המשפחה השונים. התפקיד של בת הזוג המתלווה הרבה יותר קשה מאשר התפקיד של בן הזוג המוצב. בת הזוג ניצבת בפני מציאות לא מגובשת עם תמיכה מינימאלית ביחס למוצב עצמו שמחכה לו עבודה מסודרת עם תמיכה מרובה. גם ילדים בגיל בית ספר בדרך כלל ניצבים בפני סביבה מגובשת ותומכת אם כי יש משתנים שעשויים לשנות את התמונה כגון היכרות של הילד עם השפה המקומית. (Halsberger & Brewster, 2008). מתח אצל אחד מבני הזוג או המשפחה עשוי לגרום למתח אצל האחר. עם זאת השתלבות טובה של בן זוג אחד עשויה לגרום להשתלבות טובה אצל בן זוג האחר לפי העתקת ההתנהגות. כך ההשפעות יכולות להיות גם חיוביות וגם שליליות (Wilkinson & Singh, 2010).

כמו כן, אחד הגורמים המרכזיים לכשלון המוצב הוא חוסר היכולת של האשה להסתגל לחיים בחו”ל ולתרבות הזרה. עם זאת, בת הזוג של המוצב עשויה גם להיות הגורם המרכזי להצלחתו. המשמעות הגבוהה של בת זוג המוצב ומשפחתו היא משום שהם בעים במגע עם הרבה מאוד גורמים חיוניים בחיי המוצב, ולכן לחץ ומתחים בחייהם מתורגמים ישירות למתחים ולחצים בחייו של מוצב (Schoepp & Forstenlechner, 2010).

צריכים עבודה אקדמית?

קבלו עבודה 100% מקורית, שנכתבה ע”י כותב מצטיין. החזר כספי מובטח

* בהשארת כתובת מייל הנך מאשר קבלת הודעות ודיוורים שונים מהאתר לרבות מבצעים, טיפים והצעות שיווקיות