כתיבת עבודה אקדמית היא משימה מורכבת שרבים עלולים לחשוש ממנה. עבודה אקדמית, עבודת סמינריון או פרוסמינריון לדוגמה, דורשת השקעה מרובה הכוללת איסוף מידע, קריאת ספרות מחקרית, סידור החומרים וכמובן – תהליך הכתיבה עצמו. כשניגשים לכתיבת עבודה אקדמית חשוב לדעת מספר כללים חשובים שמאוד יסייעו בתהליך הכתיבה, יעצימו את העבודה ויבליטו אותה מבין כל השאר. 

סמינריון ופרו-סמינריון – הבדלים

עבודת סמינריון לרוב תהיה בהיקף של בין 20-35 עמודים. עבודת פרו-סמינריון תהיה קצרה יותר, לרוב בהיקף של בין 8-15 עמודי תוכן. עבודות סמינריון לרוב יהיו במסגרת קורס ייעודי בלימודי התואר הראשון והשני. לעומת זאת, עבודות פרו-סמינריון הן עבודות שיכתבו במסגרת קורס כללי כלשהו, כחלק ממטלות הקורס. עבודות הפרה סמינריון נפוצות בעיקר בתחומי מדעי החברה ומדעי הרוח, וישמשו התנסות ראשונית של הסטודנט בכתיבת עבודה אקדמית וכהכנה לשלב של כתיבת עבודת סמינריון. 

לחצו להורדת פרו סמינריון לדוגמא

 

כללים וטיפים לכתיבת עבודה אקדמית

ניהול זמן – כתיבת עבודה אקדמית מצריכה תכנון וניהול זמן עוד מתחילת התהליך. בכתיבת עבודה אקדמית תצטרכו להקדיש זמן רב לא רק לכתיבה עצמה, אלא גם לאיסוף החומרים התיאורטיים וקריאתם, הבנה מעמיקה של תחום המחקר, איסוף מידע מנבדקים (במידה ומדובר במחקר איכותני או כמותי במדעי החברה), סידור החומרים, הפקת המסקנות ועוד. לאחר כל אלה יש לגשת לתהליך הכתיבה עצמו, אשר יכול לארוך כמספר שבועות. 

שאלת מחקר – אחד השלבים החשובים ביותר בעבודה אקדמית הוא ניסוח שאלת המחקר של העבודה. ישנם כללים חשובים לכתיבת שאלת מחקר נכונה וטובה, אשר אמורה לסייע הן לכותב והן לקורא העבודה להבין היטב מה העבודה הולכת לבחון. שאלת המחקר היא השאלה המרכזית שהעבודה אמורה לענות עליה. את שאלת המחקר מומלץ לכתוב לאחר היכרות ראשונית עם נושא העבודה. בנוסף, מומלץ מאוד להתייעץ ולאשר את השאלה עם המרצה על מנת למקד את שאלת המחקר ולנסחה כראוי, כמו גם להקפיד על שאלה שניתן יהיה לענות עליה במסגרת העבודה.

כתיבת ראשי פרקים – עבודות אקדמיות, דוגמת סמינריון או פרו-סמינריון, אמורות להיות מחולקות לראשי פרקים. ישנם מרצים שיבקשו להגיש להם ראשי פרקים לפני כתיבת העבודה. בכל מקרה במסגרת הצעת המחקר, כדאי להתייעץ עם המרצה או עם אדם בעל ניסיון בתחום הכתיבה האקדמית. ראשי פרקים אמורים לכלול מבוא, מספר פרקים אשר מציגים את נושא המחקר במסגרת סקירת הספרות, שיטת המחקר וממצאים במידה ויש,דיון וסיכום.  

איסוף חומרים ומידע – איסוף החומרים משתנה מתחום לתחום.  בסקירת הספרות יש לאסוף את המידע מחומרים תיאורטיים, לרוב מן הספרות המחקרית הרלוונטית והעדכנית בתחום. אם מדובר בעבודה מחקרית, יש לאסוף בנוסף חומרים מאנשים ונבדקים בשטח, באמצעות שיטות מחקר שונות, כגון ראיונות ו/או שאלונים וכדומה. 

כתיבת העבודה – לאחר כל השלבים הללו תוכלו להתחיל בכתיבה עצמה. תהליך הכתיבה דורש הבנה מעמיקה של תחום המחקר, כמו גם עמידה בכללים אקדמיים נוקשים, אותם יש לברר מראש – גודל הפונט, כללים לכתיבת הערות שוליים, כללים לכתיבת ביבליוגרפיה ועוד. 

זקוקים לכתיבת עבודה סמינריונית ו/או עבודה אקדמית? חברת Write2Me מתמחה בכתיבת עבודות סמינריונית ועבודות אקדמיות. החברה הוקמה על מנת לתת מענה הולם באיכות הגבוהה ביותר לצרכים של סטודנטים במגוון תארים אקדמיים. אנו שמים דגש רב בעבודות שלנו על מקוריות, עמידה בלוחות זמנים ודיסקרטיות מלאה. פנו אלינו עוד היום באתר או בטלפון: 072-3222762.

להצעת מחיר עוד היום

  למה לבחור בנו?

  שירות אישי

  אנחנו מתחייבים להמשיך ולשמור על קשר גם לאחר מסירת העבודה.

  שירות אישי

  כל בעיה שתתגלה, כל פגם שימצא – אנחנו כאן בשביל לפתור ולעזור, כי ההצלחה שלכם היא ההצלחה שלנו!

  מקצועיות

  התחייבות לכותבים מקצועיים, איכותיים ואמינים בעלי תארים אקדמיים.

  מקצועיות

  אנו מקפידים על איכות הכותבים שלנו באמצעות תהליך גיוס קפדני.

  איכות ומקוריות

  התחייבות מלאה למקוריות ולעבודה איכותית בהתאם לדרישות הסטודנט.

  איכות ומקוריות

  כל עבודה שנמסרת ללקוח עוברת בקרה אקדמית ובדיקת מקוריות לפני שנמסרת ללקוח.

  מה הלקוחות שלנו חושבים עלינו?

  תודה רבה לגל על העבודה באקונומטריקה. עד הרגע האחרון לא האמנתי שזה עד כדי כך פשוט. שמחתי לראות שטעיתי. תודה גדולה גם למיכל על הסבלנות הרבה והמקצועיות. ישר כח!
  מאור, האוניברסיטה הפתוחה
  רציתי לעדכן שקיבלתי 89 בסמינריון במימון. תמסרו תודה גדולה לאורטל על ההשקעה והזמן. נתראה בסמינריון הבא.
  מיכל, המרכז הבינתחומי הרצליה
  למיכל, רציתי להודות לך ולדורון על הסמינריון המושקע והיחס האישי. אני לא יודעת מה הייתי עושה בלעדיכם. קיבלתי 92 בסמינריון במוסר ועסקים עם המנחה הכי קשה פתוחה!
  אלכס, הקריה האקדמית אונו

  שתפו ברשתות החברתיות